0
gruby_inversia 12 czerwca 2018 18:09
Dlaczego na gorąco? odpowiedzcie sobie sami :D

Image

GENEZA...

To moja druga relacja na forum i znowu z kraju arabskiego - „przypadeg? Nie sondze”.
Tym razem wybór był bardziej spontaniczny. 22.06 bronię pracę magisterską, 23.06 kurs przygotowujący na egzamin wstępny na aplikację prokuratorską, dlatego też to podwójny powód do wypoczynku! Trzeba było gdzieś polecieć, niestety inne obowiązki zawęziły pole manewru urlopowego, dlatego też odpadło moje ulubione Mars Alam… Ze względu na moje niezdecydowanie decyzję podjął, ktoś inny komunikując to w ten sposób „Kupiłam bilety teraz ty załatw hotele” Padło na Dubaj!

LOT

Jeśli chodzi o lot to wybrany został Fly Dubai z Krakowa. Koszt to jakieś 760 zł RT bez bagażu. Jako że kurs odbywa się w Krakowie a loty w rozkładzie letnim są nocne to było zdecydowanie najlepsze rozwiązaniem. Jedynym minusem jest dosyć restrykcyjny 7kg limit bagażu podręcznego na osobę, jakoś będzie trzeba sobie z tym poradzić szczególnie że nie miałem za wiele do powiedzenia


HOTELE

Jako że diament w Hhonors trzyma się dobrze w moim przypadku wybór był oczywisty.
Wszystkie rezerwacje zrobione zostały bezpośrednio przez stronę Hhonors. Oczywiści nie był bym sobą gdybym nie sprawdził cen na innych stronach rezerwacyjny. Powiem wam, że mimo promocyjnych stawek 2 na 4 noclegi udało się zbić poprzez BRG. Żeby nie było za łatwo, wymagało to wymiany kilku e-maili z załogą BRG, jednak koniec końców udało się.
I tak:

1. Conrad Dubai cena początkowa 387 AED zbita do 273 AED

Wysłany e-mail z prośbą o szybkie zameldowanie w związku z lądowaniem rano. W odpowiedzi zaproszenie na śniadanie od razu po przyjeździe do hotelu, w miarę możliwości dostępności szybkie zameldowanie oraz upgrade do King Deluxe Suite with Lounge Access od razu widoczny w aplikacji. Dostałem też listę kanałów dostępnych w TV, żeby sprawdzić czy gdzieś będą transmitowane mecze MŚ.

2. Hilton Abu Dhabi kosztował 821 AED za 3 dni

Podziękowania dla @wierciu za recenzje hotelu. Ułatwiło to wybór. Wiadomo, że ten hotel został wybrany, żeby w jeden dzień zrobić sobie zwiedzanie a resztę spędzić na polecanej plaży.
Dzięki recenzji wiedziałem tez iż pokoje są strasznie małe to też wysłałem e-mail z prośba o upgrade. Od razu przydzielony w aplikacji najmniejszy ale jednak King Junior Suite. W odpowiedzi na e-mail fajny gest w postaci obiecania wstawki z winem musującym. Niestety brak kanałów pokazujących MŚ. Jest jednak strefa kibica na plaży za 75 AED piwko plus kiełbaska z grilla. Na drugi mecz polaków będzie jak znalazł :D

3. i 4. Hilton Dubai The Walk kosztował 437AED; Hilton Dubai Creek cena początkowa 301 AED zbita do 213 AED

Te hotele, mają jakby jedną osobę odpowiedzialną za rezerwacje. Tutaj oprócz zapewnienia, że dołożą wszelkich starań nic aktualnie o upgrade i MŚ nic nie wiadomo.

PLAN WYPRAWY
Dzień 1 Dubaj
a) Dubai Gold Souk
b) Dubai Spice Souq Market
c) zgubienie się w uliczkach Deiry
e) The Dubai Mall
f) fontanny
g) mecz Polaków

Dzień 2 Abu Dhabi
a) przejazd autobusem
b)Wielki meczet
c) Tor F1

Dzień 3 Abu Dhabi
a) plażowanie
b) drineczek w Emirates Palace
c) Marina Mall
d) rzut okiem na pałac

Dzień 4 Abu Dhabi
a) plażowanie lub Ferrari world

Dzień 5 Dubai
a) podróż autobusem
b) Zdjęcie z plaży z Hotelem Żaglem w tle
c) Palm Jumeirah kolejką
d) dubai marina by night
e) mecz Polaków

Dzień 6 Dubai
a) plażowanie
b) Burdż Chalifa

Dzień 7
a) Dubai creek i wyprawa Abrą na drugą stronę.

To tyle jeśli chodzi plan. Jak macie jakieś uwago chętnie rozważę wskazówki odnośnie co jest jeszcze warte zobaczenia.
Reszta relacji w wersji mam nadzieje live lub dzień po dniu!
tropikey napisał:
Ilekroć sygnalizujesz, że jesteś studentem, to mnie mały szlag trafia, bo ja w Twoim wieku, to o Hiltonach nawet nie śniłem :D

Jeszcze tylko 10 dni bycia studentem :lol: :lol:No to startujemy!
Dzisiaj lot GDN-KRK kupowany z mysla ze bd o 21:30 jednak LOT ma inne plany i wylecimy o 22:25.
Wiadomością dnia dla mnie jest zdanie egzaminu magisterskiego na „5”! Także narazie wszystko idzie zgodnie z planem?Salonik zamykaja o 21, szybki wynos w sztuce 2 buteleczek Prosecco i zaskoczenie w postaci „strefy kibica”
ImageW krakowir kolejne zaskoczenie...
Po pierwsze max 6h przed odolotem bramki wpuszczaja....
Po drugie przed brankami jest strefa kibica z duzym telewizorem, takze nie ma tragedii?-- 25 Cze 2018 16:30 --

Doznalem szoku po grze naszej reprezentacji? Dzis pojawi sie pierwsza czesc relacji ?Edit:
internet w hotelu hilton abu dhabi beach to taki deamat... ze relacji Live nie bedzie... dopiero jak wroce do dubaju naskorobie zalegle dni...Dobra, wróciłem!
Najpierw chciałem posypać głowę popiołem, że nie było live. Złożyło się na to kilka czynników. Także jeszcze raz mega szacunek dla tych, którzy dają rade robić takie relacje :D

LOT do DXB
No szczerze nie tego się spodziewałem. Wszyscy pisali, że maksymalne wypełnienie to 50-60%, liczyłem na to i się przeliczyłem. Okazało się ze było jakieś minimum 90%... Także jeśli chodzi o spanie no to nie było możliwości rozłożenia się na kilku fotelach. Mimo to i tak przespałem cały lot. Jeśli chodzi o miejsce na nogi, było go wystarczająco. Nikt nie sprawdzał wagi bagażu ani jego rozmiaru. Co ciekawie przy bordingu nie chciały działać karty pokładowe z odprawy online(nawet te wydrukowane).

TERMINAL 2 DXB
Jako, że od kilu lat mam uszkodzony paszport (którego uszkodzenie, chociaż widoczne nie kwalifikowało do jego wymiany) byłem przygotowany na jakieś dodatkowe pytania czy problemy. Niepotrzebnie, kontrola paszportu plus wbicie wizy trwało maks 30s. Tyle też samo czasu trwało stanie w kolejce do kontroli. Nie wiem czy to kwestia godziny czy dnia przylotu ale tak sprawnie dawno w żadnym kraju nie było.

Sam terminal no cóż, zwykły blaszak. Darmowe wi-fi jest, kantor jest oraz co najważniejsze dutyfree na przylocie z alkoholem też jest. Mocne polecam zabrać z krajowej bezcłowej jeśli, ktoś leci z PL, natomiast piwo wychodzi jakieś 5 zł za puszkę 0.33 Fostersa lub około 9 zł za 0.4 Guinessa. Mimo całej nienawiści do australijskiego piwa z powodu jego podobieństwa do seksu w kajaku (#pdk) wybrałem Fostersa, gdyż jako jedyny był pakowany po 12 puszeczek :D.
Image
TAXI
Jeszcze jedna ważna kwestia to jak się wydostać z lotniska. Problematyczna kwestia, gdyż ten terminal dla tanich linii nie ma swojej stacji metra. Jako, że podróżowałem z Mamą złapaliśmy taxi do hotelu (50 AED już z opłatą lotniskową, "zimą" polecam wyjść kawałek za lotnisko i tam łapać taxi zaoszczędzicie 25 AED, latem to już zależy od waszej odporności na upał).
I tutaj kilka uwag, pierwsza to taka, że czarnych, droższych taxi było więcej. Dlatego też jeśli aktualnie nie ma tych tańszych, poczekajcie po prostu minutkę ignorując marudzących "kierujących" ruchem na postoju. Druga to jeśli chodzi o taksówkarzy większość z nich to Hindusi, Pakistańczycy plus czasem Azjaci - kilkukrotnie pytają o miejsce docelowe albo o zgrozo zadają pytania "jak tam dojechać...?" Maps.me załatwiało wszystkie problemy odnośnie lokalizacji i tego jak gdzieś dojechać :). Cennik taksówek bardzo podobny do polskich. Jedyny problem to, że nie wszędzie zapłacicie kartą, za to wszędzie gotówką.
!!!UWAGA!!!
Mimo, iż wszystko w taksówkach jest nagrywane, stare sztuczki taksówkarzy z całego świata są powtarzane. Wydawanie nieodpowiedniej kwoty pieniędzy, nie mam wydać oraz po zabraniu banknotu przyjacielska rozmowa, na końcu której pytania czy mógłbym już dać banknot i sobie pójść :D. Także oczy szeroko otwarte. Co do uczciwości samych przejazdów nie mam większych zastrzeżeń na duża ilość przejazdów raz pojeździliśmy trochę po estakadach zamiast zrobić zwykłą zawrotkę.

c.d.n

Dodaj Komentarz

Komentarze (14)

tropikey 12 czerwca 2018 18:32 Odpowiedz
Ilekroć sygnalizujesz, że jesteś studentem, to mnie mały szlag trafia, bo ja w Twoim wieku, to o Hiltonach nawet nie śniłem :DNo, chyba że jesteś 40-latkiem z opóźnionym zapłonem edukacyjnym. Wtedy już mi lepiej :DCzekam na dalsze wieści. Pilnuj się tam, żeby się nie ugotować ;)Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
gruby-inversia 12 czerwca 2018 18:38 Odpowiedz
tropikey napisał:Ilekroć sygnalizujesz, że jesteś studentem, to mnie mały szlag trafia, bo ja w Twoim wieku, to o Hiltonach nawet nie śniłem :DJeszcze tylko 10 dni bycia studentem :lol: :lol:
aga-podrozniczka 13 czerwca 2018 10:39 Odpowiedz
tropikey napisał:Ilekroć sygnalizujesz, że jesteś studentem, to mnie mały szlag trafia, bo ja w Twoim wieku, to o Hiltonach nawet nie śniłem :DWtedy byly inne czasy :-) Nie siedzialo sie w PL na forach internetowych i nie szukalo tanich lotow, za mile czy hoteli za punkty. Ale tez bylo fajnie :-)
gruby-inversia 22 czerwca 2018 20:03 Odpowiedz
No to startujemy!Dzisiaj lot GDN-KRK kupowany z mysla ze bd o 21:30 jednak LOT ma inne plany i wylecimy o 22:25.Wiadomością dnia dla mnie jest zdanie egzaminu magisterskiego na „5”! Także narazie wszystko idzie zgodnie z planem?
gruby-inversia 23 czerwca 2018 17:07 Odpowiedz
W krakowir kolejne zaskoczenie...Po pierwsze max 6h przed odolotem bramki wpuszczaja....Po drugie przed brankami jest strefa kibica z duzym telewizorem, takze nie ma tragedii?
volcano 25 czerwca 2018 16:30 Odpowiedz
gruby_inversia napisał:Reszta relacji w wersji mam nadzieje live lub dzień po dniu! Mam nadzieję, że nie doznałeś szoku termicznego. Czyń Waść coś obiecał
gruby-inversia 25 czerwca 2018 16:30 Odpowiedz
Doznalem szoku po grze naszej reprezentacji? Dzis pojawi sie pierwsza czesc relacji ?
gruby-inversia 25 czerwca 2018 21:08 Odpowiedz
Edit:internet w hotelu hilton abu dhabi beach to taki deamat... ze relacji Live nie bedzie... dopiero jak wroce do dubaju naskorobie zalegle dni...
katka256 4 lipca 2018 08:11 Odpowiedz
gruby_inversia napisał:No to startujemy!Dzisiaj lot GDN-KRK kupowany z mysla ze bd o 21:30 jednak LOT ma inne plany i wylecimy o 22:25.Wiadomością dnia dla mnie jest zdanie egzaminu magisterskiego na „5”! Także narazie wszystko idzie zgodnie z planem?nie mogę się oprzeć skoro egzamin na "5": http://www.jezykowedylematy.pl/2011/07/takze-i-tak-ze/
matpiecz 12 lipca 2018 19:50 Odpowiedz
Czy ciężko było wytrzymać w Dubaju w czerwcu jeżeli chodzi o pogodę?
gruby-inversia 12 lipca 2018 21:13 Odpowiedz
Wszystko zalezy do tolerancji.Moim zdaniem do 38 stopni bylo okej.Kazdy stopień wyżej stawalo się coraz gorzej, powyzej 42 dramat.
greg1291 2 września 2018 16:49 Odpowiedz
@gruby_inversia Kurcze szkoda, że relacja "przygasła". Mógłbyś choć opisać tego Hiltona w Abu Dhabi. Różne opinie o nim krążą. Jak odbierasz pokoje, lounge i wyżywienie w nim, oraz strefę przy plaży.Czy warto?
gruby-inversia 2 września 2018 18:24 Odpowiedz
@greg1291Realacja jest juz napisana ale czeka az informatycy zreanimuj kompa...Co do tego hiltona.Plaza bardzo fajna, nie mozna na nic narzekac. Pilem swoje piwko z puszki nikt sie nie czepial. Super widokiFajny basen z chlodna woda i miejscem do lezenia w srodku. Fajny dzwiek wody imitujacej maly wodospad..Jedyny minus to to ze trzeba przejsc publicznym tunelem pod publiczna droga co oznacza dla Pań koniecznosc rozbierania sie i ubieranie za kazdym przejsciem.Pokoje hmmm.. mialem Juniora (Suite) i bylo okej, jednak zwykle pokoje sa naprawde male. Wyposarzenie pokoju nosi slady zuzycia, nawet w apsie. Mi to nie przeszkadzalo w pokoju malo siedzialem.ExL - naprawde git. Sniadania jadlem w knajpce glownej wiec nie wiem, lunch zawsze zupka i jakies dodatki na zimno, kolacja zupka i cos na cieplo x2 plus male przystawki. Alkohol serwowany, polewali uczciwie! Jedzenie poziom Warszawa Hilton. Nigdy nie wyszedlem glodny!Zajebista obsluga na Froncie - taka smieszna niemka, wszystko potrafila zalatwic. Internet ogolnodestepny byl do bani, dostalem wlasny ruter i bylo cacy. Jedynie VPN w Iphoniach szwankoa i nie dalo sie dzwonic przez messengera. Jak chcesz e-mail do menago wal na priv. Jak masz jakies pytania pisz smialo.Po hotelach w Dubaju pierwsze wrazenie jest poprostu srednie ale ten hotel byl PIERWSZYM w AbuDhabi wiec to po prostu kawalek histori. Otoczenie fajne bo pieszo mozna spokojnie dosc do centrum handlowego, do palacu prezydenta itd.
greg1291 2 września 2018 19:13 Odpowiedz
Myślę właśnie o tym hiltonie na zimę, ale nie wiem czy z goldem będzie właśnie salonik i up do Juniora (Suite). Bez tego nie ma to zupełnie sensu, a z goldami w przeszłości ponoć różnie bywało.Widziałem go z zewnątrz w zeszłym roku i wyglądał ok, ale przy tych hotelach co są obok wygląda dość skromnie. :) Jedynie ta plaża i salonik - przy jego cenie trzymają sens pobytu w hotelu.